Hubnutí do plavek

bikinyJe tu jaro a s tím přichází uvědomění, že začíná období, kdy odhodíme kabáty, svetry a případné kila navíc tak vystavíme na odiv, obzvláště na dovolené, kdy půjdeme až do plavek. Někdo to neřeší. Obzvláště ženy se však často cítí nepříjemně a ve stresu, pokud nejsou se svou postavou spokojeny.

Jako výživová poradkyně slyším raději, že klienta vedou dlouhodobější cíle, než zlepšení postavy do plavek, ale pokud může toto období zafungovat jako silná motivace, proč toho nevyužít. Důležité však je, aby byly naše cíle splnitelné. Nesrovnávejte se s modelkami vyretušovanými pro obálky časopisů a zamyslete se nad tím, že krásná je především žena, která má zdravé sebevědomí a líbí se sama sobě. Tady by bylo dobré začít. V průběhu hubnutí už můžete mít jen radost z toho, jak vám to sluší každý den víc a víc.

Dobrý pocit z vlastní postavy vám ovšem pravděpodobně nezaručí pouze dieta, ale bude potřeba přidat pravidelné cvičení. Zpevníte tak tělo a výsledky vaší snahy se navíc dostaví daleko dřív, než kdyby došlo pouze ke změně stravy.

Pokud se do toho chcete pustit, ale nejste si jisti jak na to, abyste si neublížili, doporučuji hubnout pod dohledem odborníka na výživu. Budete si tak jisti, že nebudete hubnout nezdravě, tedy příliš rychle a úbytkem svalové hmoty s pravděpodobným jojo efektem.

Jak poznat, že vám radí odborník?

  • Změna jídelníčku, kterou vám poradce doporučí, by pro vás měla být příjemná.
  • Určitě by neměl přicházet hlad.
  • Úbytek na váze by ve většině případů neměl být větší než 0,5 – 1 kg týdně.
  • Jídlo, které vám doporučí, by vám mělo chutnat.
  • Odborník se bude starat, jak se v průběhu redukce cítite a bude se zajímat, pokud nastanou nějaké obtíže a ty s vámi bude řešit.
  • Mimojiné byste se měli zamyslet, pokud vám chce poradce prodat nějaké doplňky výživy. Ty totiž nejsou ve většině případů při redukci hmotnosti vůbec potřebné. Můžete tak ušetřit spoustu peněz a raději je utratit za permanentky na sport, nebo za wellness víkendy, které si dopřejete pokaždé když si splníte další vlastní cíl.

V poradně Nutrivita v Hodoníně vás změříme na přístroji InBody a po konzultaci vám sestavíme jídelníček na míru a postaráme se, aby byla cesta k vaší vysněné postavě bez hladovění a stresu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.